Vzoráky na svete

,

Ahojte, UFáci, sú tu vzoráčiky prvého letného kola, takže hor sa do čítania.

Dôležitý oznam: situácia ohľadne koronavírusu

,

Kvôli situácií ohľadne koronavírusu sme boli nútení zrušiť tieto akcie: jarné sústredenia UFO-PRASK, KSP, jarná škola FX, letné sústredenia KMS alfa, KMS beta, FKS a tábor LTT. Obmedzenia sa týkajú aj ďalších akcií, viac sa dozviete na tomto linku.

Doplnenie 5. úlohy

,

Môžete si všimnúť, že v 5. úlohe pribudli nejaké hodnoty, aby ste ju mohli vyrátať aj bez potreby odhadovať potrebné konštanty. Nezabudnite, že termín je už o týždeň!

Zverejnené 1. letné a vzoráky 3. zimného kola

,

Ahojte, UFáci, isto vám už chýba fyzika, a tak sa môžete pustiť do riešenia nových úloh, na ktoré máte čas do pondelka 20. apríla. Okrem toho si môžete preštudovať vzoráčiky posledného kola, na ktoré ste už určite netrpezlivo čakali.

Online škola programovania

,

Zatvorili ti školu a nevieš čo s voľným časom? Vždy si sa chcel/a naučiť programovať? Či nebodaj už programovať vieš a chcel/a by si sa ešte viac zlepšiť? Tak sa zapoj do Online školy programovania!

Začnúc pondelkom 16.3. ráno budeme organizovať videoprednášky, riešiť a konzultovať s vami zaujímavé úlohy či tvoriť jednoduché počítačové hry. Je pri tom jedno ako skúsený programátor či programátorka si, pre každého sa niečo zaujímavé nájde.

Všetky ďalšie informácie nájdeš na stránke ksp.sk/osp20. Príď sa zapojiť :)

Podporte nás aj tento rok svojimi 2%!

,

2% sa síce môžu zdať ako málo, ale my s nimi dokážeme veľmi veľa.

Vďaka týmto príspevkom prinášame tisíckam detí množstvo súťaží a sústredení.

Ako nám darovať 2%? Stačí vyplniť svoje údaje do vyhlásenia (https://www.trojsten.sk/wp-content/uploads/2020/02/Vyhlasenie_20201.pdf) a pripojiť ho k daňovému priznaniu (odovzdať zamestnávateľovi). Návod na vyplnenie nájdete tu (https://www.trojsten.sk/ako-poukazat-2-z-dane/#zamestnanec).

Jarná škola FX 2020!

,

Nudí Ťa už všetká tá ľahká fyzika, ktorú učia v škole a úlohy v FKS sú príliš jednoduché? Poď na Jarnú školu! Naučíme Ťa pokročilú matematiku a jej aplikácie v komplikovanejších fyzikálnych problémoch. Dozvieš sa aj základy počítačových simulácii a spoznáš nových kamarátov. Tak neváhaj a prihlás sa na https://fx.fks.sk/jarna_skola_fx/.

Ďalší darček, tentokrát vianočný!

,

A sú to vzoráky 2. kola! Hádam Ti spríjemnia vianočné sviatky.

Predvianočný darček

,

Určite ste už premýšľali, čo s časom počas Vianoc. Odpoveď je jednoduchá - riešte 3. kolo UFa! Termín sme vám posunuli do 27. januára 2020, nech to stihnete, aj keď nebudete mať čas cez Vianoce :-)

Zadania a Vzorové riešenia

,

Priatelia, práve sme pre Vás dopiekli zadania druhého kola a vzoráky prvého kola.

Času dosť až do 9.12.t tak neváhajte a neodkladajte si to na poslednú chvíľu. :)