Vzoráky 3. série

,

Na stránku pribudli čerstvé vzoráčiky tretej série.

Odstavka serverov

,

Ahojte, v noci z 25 na 26.12. budeme mat planovanu odstavku serverov, zhruba od 1:00 AM. Vtedy nepojdu weby a nejake dalsie sluzby. Rano by malo vsetko opat fungovat.

Prijemne sviatky zelaju vasi veduci :)

Zadania tretej serie

,

Na stránke pribudli zadania tretej série. Taktiež Vám dáme vianočný bonus. Riešiť môžete do 22.12. ;)

O opravených riešeniach

,

Ahojte. Odporúčam vám, aj ak ste dostali plných 9 bodov,, aby ste si pozreli svoje opravené riešenia. Stále tam môžu byť vytknuté nejaké malé nedokonalosti, okomentovaná zaujímavá fyzika, alebo malá pochvala vašej práce.

Zároveň by som vás poprosil, aby ste svoje riešenia skutočne dali do formátu .pdf. My vám ich väčšinou opravujeme, aj ak sú v inom formáte, ale je to preto, lebo sa nám chce. Fakt to uľahčuje prácu, ak všetci odovzdáte pédeefká. Otvorte ľavé menu vášho textového editora a skúste nájsť príslušnú možnosť, poprípade využite internetové stránky, napr. online2pdf.com.

Čerstvé vzoráky 2. série

,

Priatelia, môžete si pozrieť čerstvo upečené vzorové riešenia druhej série UFO.

Elektronické riešenia

,

Priatelia, hlavne pre nováčikov, ktorí ešte nie sú zvyknutí na naše stránky, aby ste sa dostali k svojím opraveným a okomentovaným riešeniam prinášame návod ako na to. Dobre spracovaný návod nájdete napríklad na: https://kms.sk/eriesenia/opravene/

Čerstvé vzoráky 1. série

,

Priatelia, môžete si pozrieť čerstvo upečené vzorové riešenia prvej série UFO.

Pozor zmena zadania!

,

Nastala drobná zmena v zadaní príkladu Jajko pláva z prvej série. Dajte si teda pozor, že či máte správnu verziu. Tú nájdete aktuálne na stránkach. Prajem príjemné riešenie.

Odovzdávanie riešení už iba elektronicky!

,

Za účelom zefektívnenia našej práce a šetrenia lesov sme sa rozhodli, že riešenia budeme akceptovať iba v elektronickej forme a len vo formáte pdf. Ak však stále uprednostňujete písanie riešenia na papier, nemusíte zúfať. Svoje riešenie môžete oskenovať a uložiť každú takto naskenovanú úlohu do jedného samostatného pdf súboru.

2% z daní

,

Ahojte,

aj tento rok je možnosť darovať 2% zo svojich daní Trojstenu. Budeme veľmi vďační, ak tak urobíte, tieto príspevky tvoria nezanedbateľnú časť príjmov, z ktorých financujeme všetky naše aktivity od korešpodenčnej časti a sústredení až po Náboje a Letné školy.

Viac informácií, ako na to, nájdete na trojsten.sk/ako-poukazat-2-z-dane/. Vyhlásenie o poukázaní podielu zaplatenej dane nájdete tu a potvrdenie o zaplatení dane tu.