UFO je organizované skupinou nadšených študentov (tzv. UFOákov) pracujúcich čisto na dobrovoľnej báze, ktorí sa vo FKS a UFO komunite nazývajú vedúci. Väčšina z nás sú bývalí riešitelia. UFO taktiež ďakuje všetkým bývalým organizátorom, ktorí sa počas predchádzajúcich 9 rokov existencie semináru UFO starali o jeho bezproblémový chod.

...

Marek Murin, hlavný vedúci

Marek
2. ročník, FMFI UK, Matematika
Okrem hlavnovedúcovania sa stará o dodržovanie termínov, aby ste všetko mali na čas opravené a aby ste si mohli pozrieť vzorové riešenia čo najskôr. Taktiež sa stará o kvalitu týchto vzorových riešení. Okrem toho rád bicykluje, pláva, no do triatlonu mu stále chýba beh.


...

Irena Bačinská

Enka
4. ročník, FMFI UK, Fyzika
enka ~ fks ~ sk
Enka je usmievavá vedúca so šarišským prízvukom. Rada sa bicykluje, chodí po horách, tancuje a trávi čas s priateľmi. Tí už odhalili, že je strašne šteklivá. Momentálne je zasypávaná byrokraciou.


...

Matej Badin

Maťo
4. ročník, FMFI UK, Fyzika
matob ~ fks ~ sk
Pre Maťa sú bývalí vedúci FKS dodnes obrovským zdrojom motivácie. Vo FKS, UFO a FX mal na starosti fyziku, výber príkladov, či občas pomôže skontrolovať vzoráky, snaží sa vymýšlať rôzne spôsoby, ako posunúť FKS a Trojsten ďalej. Pomáha organizovať Jarnú školu FX a Letnú školu FKS. Okrem toho spoluvedie(dol) TMF tím na GJH a venuje sa Krúžku Fyzikálnej olympiády a množstvu ďalších vecí súvisiacich s FKS, TMF či FO.


...

Samuel Cibulka

Samko
samo ~ fks ~ sk
Samko má veľmi rád plnú chladničku jedla, hory, DOTu a neporiadok. Spolu so Sysľom tvoria našu informatickú úderku.

...

Martin Gažo

Maťo
2. ročník, University of Cambridge, Fyzika
matog ~ fks ~ sk

Maťo sa v UFe stará o kvalitu vašich zadaní a vzorových riešení či už z hľadiska odbornosti, štylistiky alebo typografie. Pomáha však aj pri vyberaní a formulovaní príkladov a občas napíše aj nejaký vzorák.

Kubo

Jakub Hluško

Kubo
Septima, ŠpMNDaG
Kubo je ten, ktorý do UFa vymýšľa najviac príkladov. Je strašne nadšený, keď uvidí nový príklad bárs pri domácich prácach a potom si svoje príklady aj rád opravuje. Okrem iného má rád vláčiky a organizovanie čohokoľvek. A v poslednej dobe sa mu všetky menšie problémy v UFe akosi vyhýbajú, hoci svojou mierou môže za všetky, lebo čo chytí do ruky, to pokazí.


...

Marián Horňák

Syseľ
sysel ~ fks ~ sk
Syslík je naša technická podpora. Stvoril našu novú stránku, za čo mu bude patriť večná sláva. Často je to hlavný vedúci UFO sústredení.


...

Marianna Hronská

Marianka
1. ročník, GBAS


...

Dušan Kavický

DeDuško
5. ročník, FMFI UK, Fyzika
dusan ~ fks ~ sk
DeDuško bol naším dlhoročným oddaným riešiteľom. FKS mu zmenilo život. Vychovalo si z nevýrazného chlapca svojho lídra. Rok sa staral o fyziku v UFO a 3 roky dozeral na to, aby UFO fungovalo a rástlo v celej svojej kráse. Okrem školy si veľmi rád nájde čas na tanec, horskú turistiku, escape room, či akúkoľvek aktivitu v spoločnosti priateľov.


...

Pavol Kebis

Kebab
Septima, GJH


...

Katarína Kmeťová

Káťuška
hihihi ~ fks ~ sk
Katka je astrálne zjavenie, ktoré zabezpečuje skvelú náladu vo FKS aj UFO. Jej smiech je "sociálne lepidlo", ktoré nás všetkých drží po kope. Jednoducho za každých okolností vám vyčarí úsmev na tvári. V minulosti sa starala o termíny a obálkovanie oboch seminárov, no dnes sa venuje najmä rozvoju UFO. Okrem iného, sa už aj ona pridala k tancujúcim vedúcim.


...

Jaroslava Kokavcová

Jarka
2. ročník, FMFI UK, Informatika
jarka ~ fks ~ sk


...

Zuzana Magyarová

Zuzka
4. ročník, STU, Chémia
zuzka ~ fks ~ sk
Zuzka nám kreslí tie najkrajšie obrázky do zadaní a vzorákov.


...

Matej Novota

Krtko
4. ročník, Spojená škola sv. Františka z Assisi


...

Lukáš Obermajer

Lukáš
Kvinta, ŠpMNDaG
Lukáš je chalan, ktorý vám, riešiteľom, občas niečo povzorákuje a potom to aj opraví. Dáva si veľmi záležať, aby riešiteľa jeho komentár v opravenom riešení vždy zahrial pri srdiečku a čo najviac namotivoval k posielaniu svojich riešení i naďalej. Je pre každú srandu (občas to vie trocha prehnať) a takmer vždy keď ho stretnete, si môžete byť vcelku istý, že má so sebou frisbee, ktoré si rád zahádže úplne hockedy a hockde.


...

Peter Onduš

Bubu
Oktáva, ŠpMNDaG


Marcel Palaj

Marcel
3. ročník, GĽŠ Zvolen
Marcel je nadšený stredoškolský vedúci, ktorý bol na svojom prvom UFe v roku 2012 a odvtedy bol ako účastník na všetkých, čo mohol, a je na to veľmi hrdý. Občas Vám nejaké riešenie opraví alebo napíše vzorák. Vo voľnom čase sa venuje lietaniu a foteniu, to je aj dôvod, prečo si nevie nájsť žiadnu fotku, na ktorej by bol : )


...

Tereza Prokopová

Terka
3.IBD, GJH
Terka je mladá nadšená vedúca ktorá popri seminároch a škole aj rada tancuje.


...

Milan Smolík

Jimi
5. ročník, FMFI UK, Fyzika
jimi ~ fks ~ sk
Dozeral na obálkovanie a všetky detaily okolo, aby sa riešiteľom dostali všetky dokumenty v poriadku až domov. Momentálne je FKSák na voľnej nohe a občas opravuje nejaký ten príklad.


...

Jerguš Stručka

Jerguš
3. ročník, Imperial College London, Fyzika
jergus ~ fks ~ sk


...

Adam Šánta

Adam
Septima, GJH


Adam Škrlec

Adam
2. ročník, FMFI UK, Fyzika


...

Karolína Šromeková

Čajka
4. ročník, FMFI UK, Učiteľstvo fyziky
cajka ~ fks ~ sk
Toto stvorenie vedúcuje už od svojich stredoškolských čias. Najprv sa starala o UFO, a teraz dozerá na to, aby bolo vo FKS aj UFe všetko načas. Ak nie je, tak jajčí po nás, a to si teda dvakrát rozmyslíme, či nebudeme dodržiavať termíny. Momentálne sa veľmi intenzívne venuje tancovaniu a "lokálpatriotizmu" (ak nie je niečo zo Spiša, respektíve východu, nie je to ono).


...

Patrik Švančara

Paťo
pato ~ fks ~ sk
Paťo sa svojho prvého sústredka FKS zúčastnil v roku 2009, takže FKSákom je už pekne dlho. Síce študuje v Prahe, ale na FKS nezanevrel a so seminárom pomáha, kde sa dá - najčastejšie korektúruje vzoráky. Okrem nízkoteplotnej fyziky rád bicykluje a číta, spolupracuje s fyzikálnou olympiádou, organizuje UFO a v Česku vedie korešpondenčný seminár Výfuk a Náboj Junior.


Čas poslednej úpravy: 8. december 2017 21:58