Zaujíma Ťa, ako funguje svet okolo Teba? Máš rád(a) výzvy? Chceš sa naučiť viac?

Práve pre Teba je tu UFO!

Vážení učitelia, vážení rodičia, milí riešitelia,
seminár UFO na neurčité obdobie pozastavuje svoju činnosť.
Veríme, že sme účastníkom za posledné roky pomohli lepšie porozumieť fyzike cez príklady, ktoré ich zaujali a nad ktorými radi strávili kúsok svojho voľného času.
Vaši vedúci

Čo je UFO?

UFO je súťaž v riešení netradičných fyzikálnych problémov. Neprinášame klasické učebnicové úlohy, ale zaujímavé experimenty a situácie z bežného života. Skrátka, snažíme sa ukázať, že fyzika nie je taká nudná, ba dokonca ani taká ťažká, ako sa občas zdá. Ak chodíš do 7. až 9. ročníka základnej školy alebo do sekundy až kvarty osemročného gymnázia, súťaž je práve pre teba. Každý polrok uverejňujeme tri série úloh, ktoré môžeš riešiť. Pre tých najlepších riešiteľov je na konci každého polroka pripravené týždňové sústredenie. To ale nie je všetko - okrem toho organizujeme množstvo ďalších aktivít.

Prečo sa zapojiť?

  • Spoznáš nových kamarátov s podobnými záujmami, ako máš ty.
  • Naučíš sa kopu novej fyziky a množstvo praktických zručností nielen do školy, ale aj do života.
  • Po skončení základnej školy je tu pre teba stredoškolský seminár FKS.
  • Chceš byť vedcom? Tak UFO a FKS je dobrý začiatok!

Čo môžeš zažiť?

Po každom polroku vyberáme aspoň 12 najúspešnejších riešiteľov, ktorým ponúkame možnosť zúčastniť sa spojeného týždňového sústredenia seminárov UFO a Prask. Na sústredení okrem odborného programu zažiješ skvelú zábavu, akčné netradičné hry, večery pri gitare, nočné hry a to najdôležitejšie - spoznáš kopu skvelých ľudí!

O sústredeniach

Ako začať?

Pozri si zadania, prečítaj si pravidlá a dobré rady, ako riešiť a prihlás sa na stránku (klikni vpravo hore). Ihneď na to môžeš začať riešiť - účasť je zdarma. Keď budeš mať riešenia hotové, nezabudni ich elektronicky odovzdať. Ak máš nejakú otázku, napíš nám na [email protected], prípadne sa zapoj do diskusie pod úlohou.

Začať riešiť

Čas poslednej úpravy: 31. január 2022 15:18