3. kolo

,

Priatelia, už pár dní beží tretie, naozaj netradičné kolo UFO. Termín je 5.10. tak neváhajte sa pridať.

Šifrovačka Letnej školy prezenčne aj online

,

Hoci kvôli súčasnej situácii sme prezenčnú Letnú školu Trojstenu zrušili, rozhodli sme sa ponechať aspoň šifrovačku aj prezenčnou formou, keďže tá predstavuje výrazne menšie riziko. Prezenčná forma šifrovačky bude prebiehať v sobotu 18. 7. v Bratislave. Stále však bude možnosť zapojiť sa do šifrovačky aj dištančne.
Aj keď je to skvelá príležitosť, ako sa stretnúť s kamarátmi, zvážte riziká spojené s cestovaním a v prípade prezenčnej účasti sa správajte zodpovedne.

Registrovať svoj tím môžete pomocou formulára: https://forms.gle/bBSsgmSwSnuT27hq6
Pravidlá, bližšie informácie a obmedzenia si môžete prečítať na:
https://docs.google.com/document/d/17tIoP9fI_kphCLVwroj6i3BMVFvaKuuOddLCIcUl3cA/edit?usp=sharing

Letná škola Trojstenu

,

Letná škola trojstenu 📆 Rezervuj si v kalendári termín 🔜13 - 24.7. na tú najlepšiu Letnú Školu, na ktorej sa dozvieš množstvo zaujímavostí, ale ale zažiješ aj kopu zábavy!

Viac info na trojsten.sk/ls/

Letná škola bude prebiehať prezenčne, teda na bratislavskom matfyze. Sme však pripravený na všetko, a ak takáto forma nebude možná, môžete sa tešiť na skvelé online prednášky 😎

prihlásiť sa môžeš už teraz na https://forms.gle/nHxeAMwktLvSFT5i9

Vzoráky 2. kola

,

Čaute, UFáci, predvčerom skončilo druhé kolo, ktorého vzoráky už nájdete na našej stránke. Príjemné čítanie!

Zadania sú tu

,

Nazdar, UFáci, dlho očakávané zadania druhého kola práve uzreli svetlo sveta. Na ich riešenie máte čas do 15. júna. Vedúci vám prajú veľa šťastia pri riešení a príjemné prežitie zvyšku izolácie. Dúfame, že riešenie UFa vám trochu ozvláštni toto obdobie a po ňom sa čoskoro uvidíme na nejakej z našich akcii.

Vzoráky na svete

,

Ahojte, UFáci, sú tu vzoráčiky prvého letného kola, takže hor sa do čítania.

Dôležitý oznam: situácia ohľadne koronavírusu

,

Kvôli situácií ohľadne koronavírusu sme boli nútení zrušiť tieto akcie: jarné sústredenia UFO-PRASK, KSP, jarná škola FX, letné sústredenia KMS alfa, KMS beta, FKS a tábor LTT. Obmedzenia sa týkajú aj ďalších akcií, viac sa dozviete na tomto linku.

Doplnenie 5. úlohy

,

Môžete si všimnúť, že v 5. úlohe pribudli nejaké hodnoty, aby ste ju mohli vyrátať aj bez potreby odhadovať potrebné konštanty. Nezabudnite, že termín je už o týždeň!

Zverejnené 1. letné a vzoráky 3. zimného kola

,

Ahojte, UFáci, isto vám už chýba fyzika, a tak sa môžete pustiť do riešenia nových úloh, na ktoré máte čas do pondelka 20. apríla. Okrem toho si môžete preštudovať vzoráčiky posledného kola, na ktoré ste už určite netrpezlivo čakali.

Online škola programovania

,

Zatvorili ti školu a nevieš čo s voľným časom? Vždy si sa chcel/a naučiť programovať? Či nebodaj už programovať vieš a chcel/a by si sa ešte viac zlepšiť? Tak sa zapoj do Online školy programovania!

Začnúc pondelkom 16.3. ráno budeme organizovať videoprednášky, riešiť a konzultovať s vami zaujímavé úlohy či tvoriť jednoduché počítačové hry. Je pri tom jedno ako skúsený programátor či programátorka si, pre každého sa niečo zaujímavé nájde.

Všetky ďalšie informácie nájdeš na stránke ksp.sk/osp20. Príď sa zapojiť :)