2% z daní

,

Ahojte,

aj tento rok je možnosť darovať 2% zo svojich daní Trojstenu. Budeme veľmi vďační, ak tak urobíte, tieto príspevky tvoria nezanedbateľnú časť príjmov, z ktorých financujeme všetky naše aktivity od korešpodenčnej časti a sústredení až po Náboje a Letné školy.

Viac informácií, ako na to, nájdete na trojsten.sk/ako-poukazat-2-z-dane/. Vyhlásenie o poukázaní podielu zaplatenej dane nájdete tu a potvrdenie o zaplatení dane tu.

Akadémia Trojstenu

,

Ako vyrobiť skutočný (magnetický) plášť neviditeľnosti ako z Harryho Pottera? Ako zarobiť milión dolárov vyriešením celkom jednoduchého problému? Ako by ste ako stroskotanci na opustenom, dobre vybavenom ostrove pomocou svetla, respektíve pohlcovania svetla vo vzorke krvi vedeli určiť patologické hodnoty a tým si azda zachránili život?

Na tieto otázky, ale aj mnohé ďalšie veci ako či je minimálna mzda skutočne dobrá, ako funguje dúha alebo či nám reálne hrozí nebezpečenstvo pri zombie apokalypse nájdeš (fundované ;) ) odpovede na Akadémii Trojstenu už najbližší piatok, 09. 12. na FMFI UK!

Nezabudni sa registrovať na http://akademia.trojsten.sk/events/#signup.

Akadémia Trojstenu

Klub Trojstenu

,

Plánuješ prísť na Fyzikálny náboj? Ak aj nie a máš pocit, že sa Ti v piatok nebude chcieť ísť domov a rád by si ešte niečo zaujímavé zažil a niečo zaujímavé sa aj v piatok podvečer po Náboji naučil, tak určite príď na najbližší Klub Trojstenu.

Okrem toho ako lieta frisbee sa dozvieš ako vysvetliť rastúci neporiadok v tvojej izbe svojej mame, ako veľmi je katastrofálna fyzika v katastrofických filmoch, ako funguje strojové učenie a mnoho ďalšieho ...

Nezabudni sa prihlásiť na klub.trojsten.sk!

A to najlepšie, tento raz sa bude prespávať na úplne inom mieste, ktoré je o mnoho bližšie samotnému Matfyzu, a kde nebudeme musieť až tak skoro vstávať :P

Klub Trojstenu po Fyzikálnom Náboji

Zadania nových sérií

,

Ahojte, s prvým školským dňom tu máme aj zadania prvých dvoch kôl zimnej série Vášho milovaného UFOa :) Všetci dobre vieme, že chcete ísť na najbližšie jarné sústredenie*, takže Vám nezostáva nič iné, ako sa len pustiť do riešenia. fks..sk/ulohy

Odporúčame si aspoň rýchlo prebehnúť

Posunutie termínu

,

Ahojte,

ospravedlňujeme sa za chybu, ktorú máme na stránke aj v zadaniach. Termín série je samozrejme až v utorok, keďže zajtra je sviatok.

2% z daní

,

Ahojte,

aj tento rok je možnosť darovať 2% zo svojich daní Trojstenu. Budeme veľmi vďační, ak tak urobíte, tieto príspevky tvoria nezanedbateľnú časť príjmov, z ktorých financujeme všetky naše aktivity od korešpodenčnej časti a sústredení až po Náboje a Letné školy.

Viac informácií, ako na to, nájdete na http://media.ksp.sk/specialne/2percenta.pdf.

Letná škola FKS a TMF!

,

Ahojte, spustili sme prihlasovanie na tohto ročnú Letnú školu FKS(UFO) a TMF. Oproti minulému roku teda radi privítame aj kopu základoškolákov ;) Ak už teraz vieš, že sa v lete budeš nudiť a chceš ho zmysluplne využiť, tak príď na štvrtú Letnú školu FKS, na ktorej sme tento raz nachystali aj špeciálne prednášky pre základoškolákov.

Či riešiš aj iné súťaže ako FKS, UFO či Pikofyz, chceš študovať fyziku na vysokej škole, alebo Ťa iba jednoducho zaujíma ako funguje svet okolo Teba a vyslovene neznášaš, keď padajú vzorčeky na hodinách fyziky z neba, len sa tak chumelí ...

Potom Letná škola FKS a TMF je to pravé pre Teba! Letná školu FKS a TMF, bude od 25.7.- 7.8. na Fakulte matematiky, fyziky a informatiky v Bratislave. Takže sa netráp, ak nie si z Bratislavy ... Hádam netreba pripomínať, že na Letnej škole nájdeš aj kopu skvelých a rovnako trafených ľudí ako Ty!

Všetky dôležité informácie o letnej škole nájdeš tu: fks.sk/letnaskola

P.S. Napriek tomu, že termín na prihlásenie je naozaj ďaleko, odporúčame zaregistrovať sa čo najskôr, inak hrozí, že nebudeš mať, kde spať tongue – emotikon Prví traja účastníci sú už zaregistrovaní grin – emotikon

Update webu

,

Ahojte,

v pondelok 18.1. bude prebiehať upgrade webu. Môže sa stať, že niektoré veci (napríklad testovač, prípadne všetko) občas nebudú fungovať.

Edit: Update webu prebehol. Ak niečo nefunguje, je to chyba a môžte nám to nahlásiť napríklad pomocou: nahlásiť problém

Akadémia Trojstenu

,

Dávame vám do pozornosti tohtoročnú Akadémiu Trojstenu, ktorá sa bude konať už tradične v priestoroch FMFI Univerzity Komenského v Bratislave už BUDÚCI TÝŽDEŇ.

Čaká vás séria prednášok určených pre stredoškolákov od zaujímavých prednášajúcich, ktorí sa dennodenne dostávajú do kontaktu s matematikou, fyzikou a informatikou, či už v práci alebo na univerzite. Témy prednášok si môžete pozrieť na stránke http://akademia.trojsten.sk/events/

Semináre v rebríčku škôl INEKO

,

Na portáli základných a stredných škôl inštititútu INEKO skoly.ineko.sk nájdete odteraz v profile každej strednej školy, ktorej študenti sa zúčastnili našich súťaží aj krátky komentár o počte účastníkov z danej školy a zaujímavým porovnaním pomeru k celkovému počtu žiakov školy za predchádzajúci školský rok.

Najúspešnejšou školou spomedzi 90 sa stala za školský rok 2014/2015 Škola pre mimoriadne nadané deti a gymnázium, kde sa pomer vyšplhal až 25,2 % :).