Jesenné sústredenie, Hlboké pri Bojniciach

5.10.-11.10.2019
Dej: Hľadáme kráľovho macíka
Fotky


Jarné sústredenie, Vrútky

23. 4. - 29. 4. 2019
Dej: Star Wars, Stará republika

Detailnejší dejový dokument nájdete tu: report.

Fotky


Jesenné sústredenie, Huty

6. 10. - 12. 10. 2018
Dej: Jurský park

Z celého sveta prileteli investori na ostrov, na ktorom sa rozliehal bájny Trojsten park s vedomím, že ho chcú odkúpiť a chovať v ňom dinosaury. Najskôr však museli spoznať miestnu MHD, získať vedomosti o dinosauroch a prejsť sa po krásach ostrova. „Chceme vidieť dinosaura!” začala byť stále častejšie a častejšie používaná veta. Vtedajší majitelia však stále viac a viac zatĺkali prítomnosť dinosaurov. Poplach! Ozývalo sa celou chatou. Zatvárajte dvere, dajte si vakcínu proti dinosaurom, nechoďte sami po vonku! Obrovská panika sa však ukázala ako planý poplach, pretože na ostrove naozaj žiaden dinosaurus nebol. Investori to však zobrali do vlastných rúk s motiváciou si vytvoriť vlastných dinosaurov. Podarí sa im zachrániť to, čo starí majitelia nezvládli?

Fotky


Jarné sústredenie, Kokava nad Rimavicou

3. 3. - 9. 3. 2018
Dej: Piráti

Po príchode na citrusovú plantáž našich nových roľníkov okradol pirát Čierna Brada o batožinu. Legálny súdny spor však bol skorumpovanou fraškou, a preto sa roľníci rozhodli, že sa idú pomstiť pirátskou cestou. Postavili si loď a vydali sa na more. Žiaľ, neboli vôbec skúsení a pri prvom stretnutí s Krakenom skončili vyplavení na neznámom ostrove. Po zistení, že domorodci sú kanibali, utiekli a vydali sa hľadať poklad Čierneho Bradu. Pri hľadaní stretli Čiernu Bradu, ktorý ich zajal a predal do otroctva. Potajme postavili novú loď a znovu sa vydali za pomstou. Počas plavby dostali skorbut, ktorý zahnali kapustou. Plní sily dolapili Čierneho Bradu a hodili ho aj s posádkou cez palubu. Odvtedy sa plavili, rabovali, až kým nepomreli.

Fotky


Jesenné sústredenie, Bystrá

1. 10. - 7. 10. 2017
Dej: Výskumný ústav

Prišli ste na stáž? Skvelé! Sem nesmiete chodiť. A zatvárajte dvere. A toto tu je iba vŕzgajúce potrubie. A toto je iba pracovník od hrdzavej vody keď opravoval vŕzgajúce potrubie. Toto postavenie nových stážistov sa zmení po úspešnom vyriešení prípadu. Niektorí boli povýšení, iní vyhodení. Povráva sa, že príde štátna inšpekcia. Podarí sa novému riaditeľovi upratať všetok neporiadok čo tu predošlý riaditeľ zanechal a blyskne sa v očiach inšpekcie? Alebo sa všetko pokazí? Alebo sa inštitút presunie pod súkromné vlastníctvo Banánovej republiky?

Fotky

Jarné sústredenie, Juskova Voľa

19. 3. - 25. 3. 2017
Dej: Návšteva múzea

Najlepší riešitelia súťaží UFO a PRASK boli pozvaný na exkluzívnu prehliadku múzea. Pri všetkom tom zhone pozrieť si všetko, boli trochu nešikovný a porozbíjali zopár artefaktov. Pri reštaurovaní však narazili na sarkofág v ktorom bola zobudená múmia, ba čo viac ich aj poznala a bola nesmierne nahnevaná.

Fotky

Jesenné sústredenie, Zliechov

01. 10. - 07. 10. 2016
Dej: Vesmírny program Kórejskej ľudovodemokratickej republiky

Report zo sústredenia
Fotky

Jarné sústredenie, Lúčka-Potoky

17. 04. - 23. 04. 2015
Dej: Rodinkárstvo v obci Lúčka Potoky

Niektoré rodiny v dedinke Lúčka Potoky sú za dobré so starostom. Takto sa im darí za jeho chrbtom robiť špinavý biznis. Všetko sa však zmení keď starosta začne robiť problémy. Treba ho odstrániť. Dlho plánovaná šesť-násobná vražda napokon vyšla. Na druhý deň treba zvoliť nového starostu avšak do toho príde detektív vyšetrovať vraždu. Podarí sa im všetko zmiasť pod koberec?

Fotky

Jesenné sústredenie, Dobrá Voda

03. 10. - 09. 10. 2015
Dej: Tajní agenti

Výcviková akadémia U.F.O.P.R.A.S.K. nabrala nových agentov. Hoci sú neschopní a bez výcviku, sú nasadzovaní do skutočných akcií. Prečo? Profesionálov je málo a začínajú sa správať čudne. Asi to nebude náhoda. Nik o nás nevie, musí to ísť zvnútra. Máme tu zradcu? Po smrti nášho veliteľa sú nováčikovia naša posledná nádej.

Fotky Správa zo sústredenia

Jarné sústredenie, Lom nad Rimavicou

14. 03. - 20. 03. 2015
Dej: ufónska konferencia

4747. miléniová konferencia spriatelených národov Galaxie sa práve začala. Lobisti z medzihviezdnej diaľnice dúfajú, že po rokoch sa schváli vyššia rýchlosť svetla. A rovno by sa mohlo pí zaokrúhliť na 3, nech s ním nie je priveľa práce. Priebeh konferecie sa však nepozdáva separatistickej skupine Kokos... Je konferencia bezpečná, alebo nie?

Fotky

Jesenné sústredenie, Patrovec

19. 10. - 25. 10. 2014
Dej: Harry Potter

V Rokforte opäť začal nový školský rok. Viete si vôbec predstaviť, aké ťažké je vychovávať mladých čarodejníkov? Polovica učiteľského zboru už ošedivela. Nehovoriac o tom, že všetko nasvedčuje tomu, že Kačkobor nie je len legenda. Podarí sa zachrániť malého Toma?

Fotky

Jarné sústredenie, Bumbálka

30. 3. - 5. 4. 2014
Dej: Skúmanie kmeňa ružových panterov

Vedúci pracujúci ako vedci v pralese našli kmeň domorodcov, ktorí sa v noci menia na ružových panterov. Popri tom, ako ich vedci skúmajú však začnú viacerí panteri záhadne miznúť, čo vyvolá ich vzburu voči vedcom. Na miesto prichádzajú účastníci ako armáda na pomoc vedcom. Podarí sa im zmieriť sa s kmeňom a zistiť, kto alebo čo spôsobuje miznutie panterov?

Fotky, Fotky (2), Fotky (3) a Videoarchív

Jesenné sústredenie, Dobrá Voda

20. 10. - 26. 10. 2013
Dej: Slovania

Vrátili sme sa do doby, keď nám vládli Slovanskí bohovia, a povesti a báje boli skutočnosťou. Ako slovanské kmene sme sa snažli usadiť, no nebolo to ľahké, lebo nás tu bolo až 6. Hľadali sme pomoc u bájnych bytostí, aby práve náš kmeň bol ten najmocnejší. Zistili sme však, že jediná možnosť ako byť silnými, je spojiť sa. Veľké nebezpečenstvo sa rýchlo blíži...


Jarné sústredenie, Lom nad Rimavicou

16. 03. - 22. 03. 2013
Dej: Babylon 5

Ďaleká budúcnosť, vsemírna loď plaviaca sa prázdnotou. Na nej spolunažívajú Kentauri, Narni a Vorloni, len Londo je v poslednej dobe nejaký zvláštny. Všetko ale prebiehalo tak, ako malo, až do momentu, kedy sme náhodou objavili do supertajný archív...

Fotky

Jesenné sústredenie, Trusalová

21. 10. - 26. 10. 2012
Dej: veľryba

Chcete vedieť ako žijú veľryby?


Jarné sústredenie, Huty

04. 03. - 09. 03. 2012


Jesenné sústredenie, Počúvadlo

01. 10. - 07. 10. 2011


Jesenné sústredenie, Piesočná (Moravský Svätý Ján)

21.09. - 26. 09. 2010
Dej:

Účastníci sa dostali na Hagoplochu. Tam sa zaplietli do hier miestnych bohov. Nakoniec ich bohovia chceli zjesť, ale účastníci sa vzbúrili, porazili bohov a sami sa stali novými bohmi Hagoplochy.

Jarné sústredenie, Počúvadlo

2010

Účastníci naháňali Yettiho. Yetti, yetti, yetti, má rád všetky deti. Chodí v bielom kožuchu a smeje sa juchuchú.

Fotky

Jesenné sústredenie, Lom nad Rimavicou

04. 10. - 10. 10. 2009
Dej:

Lietadlo, ktoré účastníkov malo dostať na Seychely (kde im sľubovali exotiku, relax a Faja) havarovalo a zajali ich piráti. Po bližšom spoznaní sa s pirátmi sa účastníci zapojili do ich pretekov o poklad zakopaný na pustom ostrove. Po nájdení však zistili, že išlo o bombu, ktorá mala vybuchnúť o minútu. Keďže sa im ju nepodarilo deaktivovať, ...

Fotky a Fotky (2)

Jarné sústredenie, Počúvadlo

29. 03. - 04. 04. 2009
Dej:

Po neúspešnom pokuse veštice magicky teleportovať agentov na Blízky východ sa účastníci dostali do stredovekého kráľovstva. Po šťastnom vyriešení tamojšieho problému s drakom a zistení, že kráľovský klaun je hroch sa ale veštici podarilo svoje zlyhanie napraviť a poslať agentov na Blízky východ. Tam boli ale okamžite zastrelení v prestrelke, do ktorej ich veštica poslala.

Fotky

Jesenné sústredenie, Dobrá Voda

08. 09. - 14. 09. 2008
Fotky a Fotky (2)

Čas poslednej úpravy: 15. február 2021 9:00